Czech English German Japanese Russian Spanish
Časté otázky PDF Tisk

Hledám Ninjutsu a vyskočil mi ve vyhledávači Bujinkan. Je to nějak provázané?

Ninjutsu je součástí učení Bujinkanu. Bujinkan obsahuje 6 škol Samurajů a 3 školy Ninjutsu. Hlavou těchto všech škol je jeden učitel, velmistr ? Soke Dr. Masaaki Hatsumi. Studenti z celého světa i z České republiky za ním jezdí do Japonska studovat tyto bojové školy.

V jakém věku mohu začít cvičit bojové umění?

Věnovat se bojovému umění je možné v jakémkoli věku, od doby, kdy se může človíček postavit na nohy až po stáří. Bujinkan není nijak věkově omezen, přesto musíme studium přizpůsobit našemu tělu, našemu věku.

Mohou cvičit i ženy?

Ženy a dívky cvičit mohou a cvičí, není jich sice tolik, kolik mužů a chlapců, ale jsou tu a studují společně.

Co potřebuji, než jdu na první trénink?

Na trénink je potřeba jen odhodlání a trpělivost. Pokud jde o cvičební úbor, tak se cvičí v černém kimonu a na nohou obuté tabi. Není to však nutnost, začínající student cvičí v teplákách a tričku a nazutý do sálové obuvi.

Musím mít nějakou fyzickou kondici nebo nějak vytrénované tělo?

Každý je vytrénovaný tak, jak chce. Někdo chce být silný, tak posiluje, běhá atd., není to však povinností, je to záležitost velmi individuální. Pro studium Bujinkanu není potřeba svalů, ale vytrvalost a trpělivost. Je to na svobodě každého studenta.

Jak rychle se naučím bránit?

To je velmi těžká otázka. Záleží, jaký student je a s jakým záměrem začal studovat bojové umění. Je to na každém studentovi, jak rychle pochopí a jak rychle si osvojí toto krásné umění, může to trvat u někoho měsíce nebo roky nebo klidně celý život. Studenty jsme stále, protože stále je co se učit.

Jak často musím na trénink?

Další otázka, na kterou musíme odpovědět velmi obecně. Opět záleží na každém studentovi, jak bere studium vážně či nevážně. Na trénink mohu chodit jednou za měsíc, zacvičit si s kamarády, ale nemůžu očekávat prudký rozvoj bojového ducha. Je to opět velmi individuální. Každý chodí tak často, jak chce a jak může.

Z filmů vím, že Ninjové uměli létat a chodit po vodě, co je na tom pravdy?

Pravdy je na tom málo, jde o klam, Ninjové používali takové pomůcky, pomocí kterých se potom zdálo, že létají nebo chodí po vodě.

Cvičí se se skutečnými zbraněmi?

Z důvodu bezpečnosti na tréninku používáme cvičné zbraně ze dřeva, bambusu, plastu či provazů. Mohou se používat i kovové meče, ale jen tupé = cvičné a musí se s nimi velmi opatrně. Ale pro osobní, samostatný trénink je to poučné.

Naučí mě bojové umění se prát?

Studium bojového umění není o válce, nýbrž o míru. Pochopit válku znamená chránit mír. Nemyslíme tím ve světovém měřítku, ale převeďme to do reálného života. Když pochopíte smysl například hádky, pochopíte, že je lepší mávnout rukou a žít v pohodě. Pokud nejde o život, tak je to malicherné a zbytečné.


Pokud jste zde nenalezli odpověd na Váš dotaz, napište některému z učitelů !!!